baner-pompy-monoblock

Farmy fotowoltaiczne
Czysta energia w kraju

Dlaczego Energia Capital?

Jesteśmy generalnym wykonawcą farm fotowoltaicznych. Zajmiemy się kompleksowo budową twojej inwestycji. Dla nas najważniejsza jest jakość, dlatego wszyscy członkowie naszego zespołu to wykwalifikowani specjaliści z doświadczeniem. Począwszy od inżynierów projektowych po monterów instalacji. Poza godną zaufania załogą istotne są również niezawodne komponenty. Niezbędna do tego jest ciągła analiza rynku, aby wykorzystywane przez nas podzespoły były najlepsze.

Jak działają farmy fotowoltaiczne?

Farmy fotowoltaiczne bądź także elektrownie słoneczne to wielkoskalowe instalacje, w których panele fotowoltaiczne, są wykorzystywane do pozyskiwania energii elektrycznej. W przeciwieństwie do systemów mieszkalnych i komercyjnych są one zdecentralizowane i zwykle składają się z paneli słonecznych montowanych na ziemi, zainstalowanych na dużych obszarach. W większości przypadków, zamiast dostarczać energię do użytkownika końcowego, takiego jak właściciela domu lub firmy, farmy fotowoltaiczne dostarczają energię do sieci elektrycznej i stanowią część miksu energetycznego danego operatora sieci.

Farma fotowoltaiczna

Rozwój w Polsce

Poza dynamicznym rozwojem instalacji na domach oraz firmach coraz łatwiej również zauważyć w naszym krajobrazie imponujące wielkoskalowe konstrukcje. Największe elektrownie słoneczne w Polsce sięgają mocy 70 MW. Całkowity uzysk z instalacji fotowoltaicznych przekroczył już 5 GW. Jak zakładają prognozy jest to dopiero początek. Ilość instalacji ma stale się zwiększać, prowadząc do jak największego udziału zielonej energii.

Oferowane przez nas usługi

Jak wiadomo każda inwestycja jest inna, z tego względu wszystkie wykonane przez nas instalacje dopasowujemy do indywidualnych potrzeb inwestora. Drobiazgowo dbamy o wymagania danego przedsięwzięcia zaczynając od rozwiązań jakościowych oraz technicznych po koszty inwestycji. 

Oferujemy szeroki wachlarz usług. Zajmiemy się nadzorem oraz wykonawstwem farmy fotowoltaicznej, oferujemy również:

  • Audyt dokumentacji projektowej
  • Montaż paneli oraz podłączenie falowników
  • Wykonanie połączeń AC/DC
  • Przygotowaniem Instrukcji Współpracy Ruchowej (IWR);
  • Pomiary instalacji fotowoltaicznych
  • Montaż konstrukcji wsporczej
  • Nadzór efektywności energetycznej instalacji
  • Wykonanie zabezpieczeń przepięciowych
  • Podwykonawstwo zastępcze
  • Kierowanie robotami budowlanymi

Instalujemy tylko markowe podzespoły.

Wykorzystujemy panele fotowoltaiczne firm: Longi, Jinko i Trina.
Falowniki z jakich korzystamy: SMA, solar edge i Huawei.

producenci falowników oraz paneli fotowoltaicznych Energia Capital