Fotowoltaika na dachu budynku jednorodzinnego

Pompy ciepła w twoim domu lub firmie

Energia Capital to profesjonalny wykonawca systemów fotowoltaicznych i pomp ciepła. Ze względu na nasze wieloletnie doświadczenie możesz mieć pewność, że twoja instalacja będzie trwała i niezawodna. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie i rekomendacje na nasz temat. Specjalizujemy się w wymianie źródeł ciepła ze starych pieców węglowych na nowoczesne Pompy ciepła o wysokiej wydajności. Zajmujemy się również utylizacją urządzeń po ich wymianie.
Skorzystaj z naszego kalkulatora OZC.

Zadzwoń do nas i zacznij oszczędzać!

Ikona oszczędności

Oszczędność

Ikona trwałości

Trwałość

Ikona ekologii

Ekologia

Pompy ciepła - Powietrzne typu monoblok

Pompy ciepła pochłaniają darmową energie z atmosfery.  System pomp ciepła wymaga tylko 1 kW energii elektrycznej
do wytworzenia od 3 do 5 kW energii cieplnej.

Wybierając pompę ciepła monoblok nie musisz się martwić o montaż nowych urządzeń wewnątrz budynku.

Jak działają pompy ciepła?

To system grzewczy pozwalający na ogrzanie domu i wody użytkowej, a także na efektywne chłodzenie budynku latem. Większość energii, pompy ciepła pozyskują ze źródeł odnawialnych i użytkują ją w efektywny sposób. Niewątpliwie jeszcze większą oszczędność możemy uzyskać dzięki połączeniu z instalacja fotowoltaiczą.

A. Układ monoblock
B. Układ split

1. Sterowanie za pomocą smartfonu (opcja)
2. Zasobnik o bardzo wysokiej sprawności (opcja)
3. Ogrzewanie
4. Wentylacja z odzyskiem ciepła + zasobnik CWU (opcja)
5.
Panele fotowoltaiczne (opcja)

dom z pompa ciepla i fotowoltaika

Dlaczego korzystanie z pomp jest opłacalne?

Instalacja powietrznej pompy ciepła jest ekonomicznym rozwiązaniem. System powietrznej pompy ciepła wykorzystuje nawet 75% energii z powietrza i jedynie 25% ze źródeł nieodnawialnych. Powietrzne pompy ciepła mogą działać jeszcze bardziej efektywnie, jeśli zostaną podłączone do innych systemów, takich jak systemy wentylacyjne czy  fotowoltaika.

Ponadto powietrzna pompa ciepła może składać się jedynie z jednostki zewnętrznej (monoblok) lub z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej (split). W przypadku drugiego rozwiązania estetyczny wygląd i niewielki rozmiar jednostki wewnętrznej pozwalają dopasować ją do każdego wnętrza.

Kalkulator ozc

OZC (obliczenie zapotrzebowania cieplnego) to jedna z metod na obliczanie ilości potrzebnego ciepła do ogrzewania budynku, a tym samym niezbędnej mocy grzewczej. W dzisiejszym budownictwie, w obliczu wciąż rosnących cen energii bardzo ważną kwestią jest energooszczędność.

Odpowiedni, dobór ocieplenia to gwarancja rachunków za ogrzewanie zredukowanych do minimum i całkowita bezobsługowość.

Pomoc w prawidłowym określeniu Twojego zapotrzebowania zapewni Kalkulator OZC, który znajdziesz pod linkiem: Kalkulator ozc

Pamiętaj, jednak że jest to dopiero bazowa informacja, ostateczne zapotrzebowanie należy skonsultować na miejscu z jednym z naszych profesjonalistów.

program czyste powietrze

Z nami wymień kopciucha

Państwo również wspiera osoby instalujące ekologiczne formy grzewcze poprzez oferty dofinansowań oraz ulgi podatkowe. Przy czym finansowanie projektu może sięgnąć nawet 37000zł. Zależnie od wybranych urządzeń.
Dzięki połączeniu pompy ciepła oraz paneli fotowoltaicznych możemy zyskać najwięcej. Nie tylko poprzez wsparcie rząd, ale także dzięki syntezie tych dwóch instalacji. Pompy ciepła, mimo że charakteryzują się najlepszą klasą energetyczną wśród urządzeń grzewczych, to wciąż pobierają prąd. Dlatego ich połączenie z fotowoltaiką to idealne rozwiązanie, aby obniżyć nasze rachunki do minimum.
Dbaj
 o swój portfel, a zarazem o środowisko.

bezobsługowy system

Pompy ciepła charakteryzuję, brak bieżącej obsługi. System nie musi być stale doglądany ani obsługiwany przez domowników. Na plus zasługuję również fakt, że nie wymagają one czyszczenia.

Oferty dofinansowań

Urządzenia te korzystająh z odnawialnych źródeł energii (OZE).
W związku z tym ich zakup jest wspierany przez politykę Unii Europejskiej oraz dofinansowywanych z funduszy unijnych.

Wysoka wydajność

Wykorzystują w bardzo dużym stopniu energię odnawialną
(przy współczynniku COP = 3,5 udział OZE to ok. 70% przekazywanego ciepła.
COP to współczynnik efektywności).

Zabezpieczenie finansowe

Pompa ciepła jest bez wątpienia rozwiązaniem grzewczym przyszłości – w przyszłości jest możliwe pozyskiwanie 100% energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i całkowita redukcja emisji CO2

jesteś ekologiczny

Pompa ciepła obniża emisję CO2 przeciętnie o 20% (w stosunku do kotłów gazowych). Dodatkowo umożliwia wielokrotną redukcję emisji gazów cieplarnianych. Nie emituje również szkodliwych spalin w budynku

Nie czekaj, zacznij oszczędzać już dziś!

Nasi specjaliści na bieżąco analizują rynek i wybierają tylko najlepszych producentów. Dlatego możesz być pewien, że twoja instalacja będzie wydajna i niezawodna.
Posiadamy własny, wykwalifikowany zespół monterów, który zadba o prawidłowe podłączenie instalacji zarówno fotowoltaicznych, jak i pomp ciepła. Posiadamy wszystkie niezbędne certyfikaty upoważniające do przyłączenia twoich urządzeń.

Korzyści z instalacji pompy ciepła.

ogrzewanie domu

Ogrzewanie

Pompa zasysa świeże powietrze, które następnie przepływa przez wypełnione specjalnym czynnikiem chłodnice. Wytworzone ciepło jest przekazywane do wody grzewczej oraz wody użytkowej.

oszczedny dom

Oszczędzanie

Pompy ciepła bez wątpienia cechują się najwyższą klasą energooszczędności. Nie wymagają używania żadnych dodatkowych urządzeń grzejących czy klimatyzatorów.

ekologiczny dom

Ekologia

W połączeniu z energią odnawialną, jak na przykład energia słoneczna, pompy ciepła mają potencjał do pełnej dekarbonizacji w sektorze ogrzewania.

Chłodzenie

System pomp ciepła poza ogrzaniem twoich pomieszczeń umożliwia również obniżenie ich temperatury. Cykl ogrzewania jest odwrócony w celu schłodzenia domu w okresie letnim.

flota-naszej-firmy-energia-capital

O naszej firmie

Energia Capital posiada doświadczone i profesjonalne zespoły monterów. Dzięki nam Twoja instalacja będzie działać z maksymalną możliwą mocą przez cały okres użytkowania.  Zajmujemy się wszystkim od projektu po montaż. Wszystkie formalności załatwimy za Ciebie!

Pamiętaj, że tylko prawidłowo wykonana instalacja  będzie niezawodna i maksymalnie wydajna.

Logo rzetelnej firmy
Logo rzetelnej firmy
5/5 na podstawie 29 opinii.
firma przyjazna naturze
flota-naszej-firmy-energia-capital
Tomasz Siwiec
Tomasz Siwiec
2022-09-05
Polecam👍
Łukasz Kiełczawa
Łukasz Kiełczawa
2022-09-02
Dziękujemy za fachową obsługę, sprawny i rzetelny montaż pompy ciepła. Było nie tylko fachowo i sprawnie ale również czysto , na czas i sympatycznie. Technicznie oczywiście tez wszystko ok. Polecamy z czystym sumieniem 👍
Miłosz Jaroszewski
Miłosz Jaroszewski
2022-08-17
Polecam w 100%. Fochowe i profesjonalne podejście do klienta,super doradztwo. Montaż na wysokim poziomie. Pozdrawiam i polecam.
Dariusz Osendowski
Dariusz Osendowski
2022-08-16
Wiarygodna firma godna polecenia praca wykonana sprawnie i czysto zgodnie z umową pompa ciepła KAISAI jest ok Polecam firma godna zaufania
Patryk Bolewski
Patryk Bolewski
2022-08-05
Spośród wielu firm, tylko Capital Energia podeszła profesjonalnie do klienta, bez zbędnego nawijania makaronu. Stały kontakt z klientem, szybka realizacja, załatwianie formalności. Konkurencyjni cenowo, polecam każdemu planującymi zakup zarówno paneli fotowoltaicznych, jak i pomp ciepła !
Roman Raczkowski
Roman Raczkowski
2022-04-26
Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Pana Marka Cubera. Już podczas wstępnych oględzin miejsca usytuowania domku - teren leśny poinformował mnie o procesie realizacji projektu instalacji fotowoltaiki na dachu mojego domku. W krótkim czasie po upływie około miesiąca ekipa montażowa przystąpiła do realizacji projektu. Pracownicy wykazali się dużą fachowością uwzględniając przy tym drobne moje uwagi. Nadmienić tu uważam za zasadne, że po pełnym roku użytkowania zainstalowanej fotowoltaiki jej efektywność wynosi ok. 70%, co uznaję za dobry wynik, biorąc pod uwagę zalesiony teren. Na uwagę zasługuje perfekcja i fachowość Pani Ani przy załatwianiu wszelkich formalności i to zarówno z ENEĄ jak i z dotacją ze środków unijnych. Załatwianie spraw z ENEA nie jest łatwe, biorąc pod uwagę ilość utworzonych tam spółek i opieszałość w ich formalnym załatwianiu. Polecam ENERGIA CAPITAL Sp. z o.o. w Inowrocławiu, za ich fachowość, profesjonalizm, staranność, a także zawsze miły kontakt z klientem. Od 6.04.2021 r. do chwili obecnej nie miałem konieczności skorzystania z serwisu firmy, gdyż instalacja moja na razie działa sprawnie i nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów. Roman Raczkowski
Robert Studziński
Robert Studziński
2022-03-13
Firma godna polecenia 🙂 Fachowe doradztowo, projekt i realizacja. Instalacja wykonana i uruchomiona szybko i sprawnie. Wszelkie moje drobne uwagi i sugestie na bieżąco były uwzględniane w trakcie realizacji. Od 2 miesięcy instalacja produkuje energię na poziomie zgodnym z oczekiwaniami 👍 Polecam.
Paweł Czerkawski
Paweł Czerkawski
2022-03-09
Polecam:)

Skontaktuj się z nami!

I zyskaj do 8% zniżki po wypełnieniu formularza!

     pln/mies.

    *pole wymagane

    Nasze instalacje fotowoltaiczne