
Energia Capital
Instalator pomp ciepła
Jak działają powietrzne pompy ciepła monoblok?
Pompa ciepła
typu monoblok
Składa się on z pojedynczej jednostki montowanej na zewnątrz.
Urządzenie składa się ze sprężarki, skraplacza, parownika, wentylatora, zaworu rozprężnego, elektrycznego podgrzewacza wspomagającego oraz pompy obiegowej. Zewnętrzna instalacja jest podłączona do jednostki wewnętrznej, gdzie czynnikiem przekazywania ciepła jest woda o odpowiednich parametrach a następnie ciepło jest przekazywane do obiegów grzewczych.
Wybierając powietrzną pompę ciepła nie musimy się martwić o skomplikowane projekty oraz prace budowlane. W przeciwieństwie do gruntowej pompy ciepła, nie wymagają budowy specjalnej instalacji oraz wykonywania wykopów w gruncie. Z uwagi na to systemy powietrznej pompy ciepła można wykorzystać również w domach już zamieszkanych.

Niezawodne działanie
Działanie pompy ciepła jest dostosowane nawet do najgorszych warunków atmosferycznych.
Ich niezawodność potwierdza funkcjonowanie przy niskich temperaturach otoczenia do – 20°C
Odpowiednie dogrzewanie
Przy ogrzewaniu domu oraz wody, uzyskują optymalną temperaturę użytkową.
Temperatura dostarczonej wody do pomieszczeń wynosi do 65°C
(zależnie od wybranego modelu*)
Wysoka kultura pracy
Przede wszystkim, jednostka wewnętrzna nie generuje żadnego hałasu. Dzięki czemu dbasz o komfort swojej rodziny. Na uwagę zasługuję również fakt, że nie tworzą żadnych zanieczyszczeń w domu.
Szybki osiąg temperatury
W przeciwieństwie do staromodnych metod grzewczych. Pompy ciepła natychmiastowo odpowiadają na twoje potrzeby. Zwiększając lub obniżając temperature do twoich potrzeb.
Kompatybilność i integracja
Pompy ciepła cechują się prostą integracją z większością istniejących instalacji grzewczych, a także systemami fotowoltaicznymi. Dzięki czemu są one coraz częściej wybieranym rozwiązaniem.
Jak zyskasz dzięki
pompie ciepła?
Pompy ciepła pochłaniają darmową energię z atmosfery. System pompy ciepła wymaga tylko 1 kW energii elektrycznej
do wytworzenia od 3 do 5 kW energii cieplnej. W opozycji do systemów grzewczych, które wykorzystują jedynie energię elektryczną lub nieodnawialne zasoby jak węgiel. W rezultacie marnując potencjał otoczenia.


Pompy ciepła
eksploatacja
Pompy ciepła to nie tylko ekologia, ale również oszczędność.
Wymień stary kocioł na bardziej ekologiczne rozwiązanie grzewcze o niższych kosztach eksploatacji, powietrzna pompa ciepła to doskonały wybór. Może pełnić funkcję grzejnika pomieszczeń, a także źródła ciepłej wody użytkowej.
Niezawodne działanie
przez cały rok!
Pompy ciepła funkcjonują niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Jednostka narażona na działanie deszczu i wiatru posiada stopień ochrony IPX4. Chociaż przedostanie się wody do wnętrza jest bardzo mało prawdopodobne, to styki płytek drukowanych są dodatkowo zhermetyzowane żywicą, która bezsprzecznie zabezpiecza je przed uszkodzeniem w wyniku kontaktu z wodą. W rezultacie nigdy nie musimy się martwić o nasze urządzenie.

Instalujemy tylko markowe podzespoły.
Wykorzystujemy tylko sprawdzonych producentów pomp ciepła: MITSUBISHI, STIEBEL ELTRON oraz KAISAI
